ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ (ХАРЧУВАННЯ)

Дата: 18.12.2023 16:09

Prometheus запускає безкоштовні онлайн-курси для підвищення кваліфікації  вчителів від Массачусетського технологічного інституту, Колумбійського та  Квінслендського університетів – Новини Полтавщини

13 листопада 2023 року в Україні презентували Стратегію  реформування системи шкільного харчування до 2027 року. Уряд ухвалив її 27 жовтня 2023 року. Одна із цілей Стратегії — зробити так, щоб учні не відмовлялися від несолодких напоїв, свідомо обирали овочі, розуміли принципи здорового харчування.

а безплатні онлайн-курси запрошують керівників та засновників закладів освіти; батьків, які цікавляться харчуванням дітей; усіх, хто готує, обробляє та подає їжу для споживання дітьми в садочках чи школах; працівників, які відповідають за розробку та впровадження процедур на основі НАССР.

Зареєструватися на курси можна за посиланням.

Про це повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Навчання містить два курси:

• базовий – “Практичні аспекти виконання закладами освіти вимог харчового законодавства” (після проходження базового курсу учасники отримають сертифікат, який відкриє можливість переходу до поглибленого курсу);
  • поглиблений – “Впровадження в харчоблоках закладів освіти процедур, заснованих на принципах НАССР”.

Організатори повідомляють, що учасники отримають відповіді на такі питання:

• які вимоги харчового законодавства до організації харчування в закладах освіти?
  • з якими нормативними актами у сфері безпечності харчових продуктів варто ознайомитися?
  • як раціонально розподілити обов’язки?
  • як уникнути непотрібних витрат коштів та часу?
  • як правильно організувати та вести документацію?
  • програми-передумови (гігієнічні вимоги) – як впровадити й хто за що відповідає?
  • які особливості застосування принципів НАССР у закладах освіти?

Автори курсів – Міністерство аграрної політики та продовольства України за підтримки Держпродспоживслужби та проєкту EU4SaferFood. Реформа шкільного харчування ініційована першою леді України Оленою Зеленською.