A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Іванівської сільської ради

ЗНО

 

ЗНО

Зо́внішнє незале́жне оці́нювання (ЗНО) — іспити для вступу до ВНЗ в Україні.

 Оцінювання пробували запровадити в 1993 р., але ця спроба виявилась невдалою. Але Кабінет Міністрів після 2005 р. перейшов на постійну систему Зовнішнього Незалежного Оцінювання. Саме з того моменту, почали поширюватися учнями різних шкіл в різних регіонах «петиції» про відміну іспитів. Кожен рік впродовж 15 років стабільно подається петиція, але «добром» для школярів не закінчується.

Комплекс організаційних процедур (передусім — тестування) спрямований на визначення рівня навчальних досягнень випускників середніх навчальних закладів при їхньому вступі до вищих навчальних закладів.

Мета зовнішнього незалежного оцінювання: підвищення рівня освіти населення України та забезпечення реалізації конституційних прав громадян на рівний доступ до якісної освіти, здійснення контролю за дотриманням Державного стандарту базової і повної середньої освіти й аналізу стану системи освіти, прогнозування її розвитку.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання зараховуються як результати державної підсумкової атестації і як результати вступних іспитів до вищих навчальних закладів.

Шкільне пробне зовнішнє незалежне оцінювання– це добровільне тестування учнів школи, яке дає їм можливість ознайомитись із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

Чому ЗНО — це важливо?

На даний момент тема про ЗНО є дуже цікавою, особливо серед школярів старших класів. Але чому вони проти іспитів?

За ствердженнями психологів, іспити — важкий період для ментального здоров’я підлітків. Цей важливий крок дуже сильно тисне на неусталених дітей, тому що багато вчителів кажуть, що це є найважливішим. По-перше, усі підлітки повинні пам’ятати, що найважливішим є здоров’я (фізичне та ментальне). Не все втрачено, якщо прохідний бал вищий за той, який він отримав.

Також, ЗНО — важливо з педагогічної точки зору. Звісно, бали дитини не покажуть, наскільки вона талановита. Але вони можуть виховати відповідальність. Відповідальність за своє майбутнє, наприклад. В наш час існує культ іспитів, і майже всі — люди, які починають панікувати, коли день Х наближається. Це нормально. Усі людські реакції нормальні, а страх особливо. Для багатьох людей паніка перед іспитом — це нормально, це класичний випадок навіть у відмінників, у тих, у кого все під контролем. Важливо в цьому випадку перебороти страх і не думати, що ти бездарність. Потрібно приймати іспити як данину.

Також є універсальні поради для підготовки:

1. В останній день потрібно як можна більше запам’ятати інформації — це для людей з математичним складом розуму.

2. Не потрібно щось повторювати в останній день, це шкідливо — тільки, якщо ви працювали останні 2-3 місяці над підготовкою.

Але краще, щоб той, хто здає, не думав про погане та вчасно вгамувався. Тому що паніка — найгірше перед іспитом.

Тому, бажаємо усім здати іспити на «відмінно» та не нервуватися!

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО РЕЄСТРАЦІЇ

https://testportal.gov.ua/zno-2022-rekomendatsiyi-shhodo-reyestratsiyi/

наказ

Вхід для адміністратора